Увага!
Thanks for the comment. Check your email and confirm your comment by clicking on a link to it was added.

Податок від продажу нерухомості для фізичних осіб

Податок від продажу нерухомості для фізичних осіб

Розглянемо ряд актуальних питань при продажу нерухомості фізичною особою.

1. Якщо фізична особа зареєстрована, як фізична особа-підприємець (далі ФОП), чи можна продати нерухомість від імені ФОП?

У Роз'ясненні від Міністерства Юстиції «Статус фізичної особи - підприємця: проблеми застосування законодавства» від 14.01.11 р зазначено, що ФОП виступає, як суб'єкт підприємницької діяльності, який відповідає за свої зобов'язання всім свої майном (все його майно, як фізичної особи) , крім майна, на яке відповідно до закону не може бути звернено стягнення. А в ч. 1 ст. 325 Цивільного Кодексу України говориться, що суб'єктами приватної власності є фізичні та юридичні особи (ФОП не є юридичною особою), які в свою чергу можуть використовувати нерухомість в своїй підприємницькій діяльності.

Значить суб'єктом права власності і продавцем нерухомості буде виступати фізична особа, а ФОП лише відповідає за свої зобов'язання цією нерухомістю і може використовувати її у своїй діяльності.

2. Ставки податку при продажу нерухомості фізичною особою?

При продажу нерухомого майна у фізичної особи виникає дохід, який згідно Податкового Кодексу повинен обкладатися ПДФО. Порядок оподаткування нерухомого майна регулюється ст. 172 Податкового Кодексу України. (Далі ПКУ). У разі, коли продається об'єкт знаходиться у власності фізичної особи понад три роки і є першим об'єктом нерухомості, які продаються в звітному податковому році, то дохід від такого продажу не обкладається податком (п. 172.1 ст. 172 ПКУ).

Якщо ж це не перший продаж або нерухомість не потрапляє під умови п. 172.1 ст. 172 ПКУ (наприклад перебуває у власності менше 3 років), то дохід від такого продажу буде обкладатися за ставкою 5% ПДФО (п. 172.2 ст. 172 ПКУ та п. 167.2 ст. 167 ПКУ) і 1,5% військового внеску. Сума податку визначається платником самостійно, але дохід на який нараховується такий податок, повинен бути не менше оціночної вартості нерухомості, що продається зазначеної в договорі купівлі-продажу.

Податки сплачуються до підписання угоди купівлі-продажу, якщо ж угода не відбулася, а податок був сплачений, то платник податку має право на відшкодування суми податку.

3. Чи потрібно подавати звіт?

У разі укладання угоди купівлі-продажу нерухомого майна податковим агентом з нарахування НФДЛ і подачі звітності в ДФС для фізичного виступає нотаріус. Одночасно з ним, якщо стороною договору купівлі-продажу виступає юридична особа, то така особа виступає податковим агентом щодо нарахування, утримання та сплату податку до бюджету податку з доходу, платника податку з такого продажу. (П. 172.4 ст. 172 ПКУ та п. 172.7 ст. 172 ПКУ). А значить фізичній особі не потрібно самостійно подавати декларацію для відображення податку з доходу від продажу нерухомого майна. Якщо ж протягом року фізичною особою було отримано інший дохід, який згідно з ПКУ підлягає декларуванню (ст. 163 ПКУ), то такий дохід повинен бути відображений у податковій звітності. А саме в Декларацію про майновий стан і доходи, яка повинна бути подана до органів УКРІНФОРМ до 1 травня року наступного за звітним (п. 49.18.4 ст. 49 ПКУ).

Податок, який був відображений в декларації, але не було сплачено раніше, оплачується за результатами декларації до 1 серпня року наступного за звітним.

Вівторок 27, Листопад 2018
Залишити повідомлення, заявку, питання
років на українському ринку
Більше ніж
3000
клієнтів довірилися нам
101
гарантія якості
від
3
реєстрація бізнесу
Зв'яжіться з нами Звертаючись до нас, Ви отримаєте якісне обслуговування, швидке вирішення питань і впевненість у завтрашньому дні.
м. Київ,
вул. Пимоненка, 4, оф. 48
тел.: (044) 383 4760
тел.: (067) 440 1244
2018 © Еквітас Компані.
Created by GoldZen Fish Web Development
Увага!
Ваше повідомлення відправлено
Повідомлення не відправлене.
Увага!
Повідомлення не відправлене.
Заповніть обов'язкові поля.