Увага!
Thanks for the comment. Check your email and confirm your comment by clicking on a link to it was added.

Чи можна призначити на посаду, якої немає в класифікаторі професій?

Чи можна призначити на посаду, якої немає в класифікаторі професій?

Одного разу, під час звільнення, працівник кадрової служби запитала у мене, яку посаду мені вписати в трудову книжку. Я працювала кимось середнім між секретарем, офіс-менеджером і мала ще ряд суміжних з іншими професіями функцій. Благо, попросила записати просто як секретаря.

Посада повинна бути з класифікатором професій

Справа в тому, що ,відповідно до абз.3 п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок, записи в трудовій книжці про професії і посади вносяться відповідно до найменувань робіт і професій, зазначених в класифікаторі.

Держпраці в Полтавській області відзначили, що якщо якоїсь посади в КП немає, то необхідно знайти в класифікаторі відповідність.

Наприклад, в класифікаторі професій немає посади «секретар-референт», але є близько десяти інших схожих найменувань професій, наприклад, «секретар», «секретар корпоративний», «секретар керівника» і т.д., з яких необхідно вибрати максимально наближену до бажаної.

Чим загрожує невідповідність?

Є три неприємних моменти, з якими можна зіткнутися.

Перший момент - це необхідність зазначення коду професій в штатному розкладі та трудовій книжці. І якщо перший момент можна обійти, оскільки форма П-5 є рекомендаційною, а не обов'язковою, і в своїй штатці ви можете не включати цю графу, то з трудовою книжкою так не вийде.

Друге - це перевірка з праці, яка, сподіваємося, до вас ніколи не прийде. Але кадрової дисципліни все одно потрібно дотримуватися.

І третє - це пенсійний фонд. Це проблема, з якою може зіткнутися сам працівник. Справа в тому, що через невідповідність посаді КП, її можуть просто не включити в трудовий стаж.

Четвер 30, Листопад 2017
Залишити повідомлення, заявку, питання
років на українському ринку
Більше ніж
3000
клієнтів довірилися нам
101
гарантія якості
від
3
реєстрація бізнесу
Зв'яжіться з нами Звертаючись до нас, Ви отримаєте якісне обслуговування, швидке вирішення питань і впевненість у завтрашньому дні.
м. Київ,
вул. Пимоненка, 4, оф. 48
тел.: (044) 383 4760
тел.: (067) 440 1244
2018 © Еквітас Компані.
Created by GoldZen Fish Web Development
Увага!
Ваше повідомлення відправлено
Повідомлення не відправлене.
Увага!
Повідомлення не відправлене.
Заповніть обов'язкові поля.