Увага!
Thanks for the comment. Check your email and confirm your comment by clicking on a link to it was added.

Як законно організувати мітинг або демонстрацію?

Як законно організувати мітинг або демонстрацію?

Насправді, на це має право кожен громадянин України. Дане право закріплено в статті 39 Конституції України, згідно з якою громадяни можуть організовувати мирні зібрання без зброї і проводити мітинги, походи і демонстрації, попередньо повідомивши органи місцевого самоврядування або виконавчої влади.

Як повідомити?

У міськвиконком необхідно принести письмове повідомлення, в якому потрібно вказати наступні моменти:

(Приклад письмового: повідомлення про проведення мирного зібрання скачати)

  • дата і час мирного зібрання;
  • мета мирного зібрання;
  • місце проведення мирного зібрання;
  • орієнтовна кількість осіб на початок мирного зібрання.
  • П.І.Б. організатора МЗ;
  • Наявність апаратури;

Конкретної форми повідомлення, та й взагалі, нормативно-правової бази, яка регламентує і регулює питання проведення мирного зібрання немає. Повідомлення пишеться в довільній формі, а пункти вище швидше носять рекомендаційний характер виходячи з існуючої практики.

До речі, що стосується рекомендацій: краще зробити два повідомлення і йти з ними відразу до канцелярії - там вам на другому екземплярі поставлять штамп про прийняття. І в разі чого, у вас на руках буде папір з відміткою про прийняття та датою.

Коли повідомити?

Як вже відзначали раніше, ніяких актів і законів щодо організації мирного зібрання немає, тобто законодавчо терміни, в які необхідно повідомити органи виконавчої влади або місцевого самоврядування, не закріплені. Виняток становить проведення публічних богослужінь, релігійних обрядів, церемоній та процесій. Їх організація можлива лише з дозволу відповідної місцевої держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної або міської ради. Клопотання про видачу такого дозволу подається як мінімум за 10 днів.

До речі, 10 днів - це та цифра, на яку раніше робили відсилання, оскільки діяв Указ Президії Верховної Ради СРСР далекого 1988 року. З 2016 року Указ втратив чинність.

Чи можуть заборонити проведення?

Другий абзац все тієї ж статті 39 Конституції України щодо обмеження в питаннях проведення мирного зібрання може встановлюватися судом відповідно до закону і лише з міркувань національної безпеки та громадського порядку.

На цьому пункті зробимо додатковий акцент: демонстрації, мітинги та інші акції можна заборонити тільки рішенням суду, але не на вимогу МВС або інших органів виконавчої влади.

Понеділок 21, Серпень 2017
Залишити повідомлення, заявку, питання
років на українському ринку
Більше ніж
3000
клієнтів довірилися нам
101
гарантія якості
від
3
реєстрація бізнесу
Зв'яжіться з нами Звертаючись до нас, Ви отримаєте якісне обслуговування, швидке вирішення питань і впевненість у завтрашньому дні.
м. Київ,
вул. Пимоненка, 4, оф. 48
тел.: (044) 383 4760
тел.: (067) 440 1244
2017 © Еквітас Компані.
Увага!
Ваше повідомлення відправлено
Повідомлення не відправлене.
Увага!
Повідомлення не відправлене.
Заповніть обов'язкові поля.