Увага!
Thanks for the comment. Check your email and confirm your comment by clicking on a link to it was added.

Колдоговір: термін дії та порядок продовження

Колдоговір: термін дії та порядок продовження

22 червня у ВРУ був зареєстрований законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правового механізму дії колективних договорів» №6632. Проект передбачає внесення змін щодо:

  • Термінів дії колдоговору;
  • Порядку його продовження.

ОБГРУНТУВАННЯ

Пояснювальна записка починається з цитування діючої норми закону щодо вищезазначених пунктів, а саме йде мова про те, що в даний час колективний договір навіть після закінчення терміну його дії продовжує діяти поки сторони не підпишуть новий або не переглянуть чинний. Це означає, що термін дії колдоговору залежить від взаємних намірів обох сторін змінити поточний або скласти нову угоду. Але в разі, якщо одна зі сторін проти таких змін, продовжить діяти старий протягом невизначеного терміну та не дивлячись на будь-які соціально-економічні зміни або зміни в трудовому законодавстві. Як зазначається все в тій же пояснювальній записці, така ситуація з відсутністю в законодавстві чіткого визначення термінів і порядку продовження колдоговорів призводить до того, що сторони не завжди можуть між собою домовитися, а це в свою чергу веде до судових спорів між роботодавцями і працівниками.

СУТЬ

Проект закону пропонує внести в КЗпП такі зміни:

1) частину першу ст. 17 доповнити нижченаведеним:

"Колективний договір, укладається на строк не більше трьох років. За згодою сторін строк дії колективного договору може бути продовжений, але щоразу не більше ніж на наступні три роки"

2) У другій частині тієї ж статті слова "переглянуть чинний, якщо інше не передбачено договором, угодою" замінити словами "продовжать строк дії чинного, але не більше одного року з дня закінчення строку дії, зазначеного в колективному договорі.  Протягом одного року з дня закінчення строку дії колективного договору, сторони повинні розпочати переговори щодо укладення нового чи продовження строку дії чинного колективного договору, угоди";

3) Після частини другої доповнити ст.17 новими частинами такого змісту:

"Якщо протягом одного року з дня закінчення строку дії колективного договору, зазначеного в договорі, сторони не продовжили строк дії колективного договору, договір вважається припиненим".

"При продовженні строку дії колективного договору його окремі положення можуть бути переглянуті за згодою сторін";

Аналогічні зміни пропонується внести в ЗУ «Про колективні договори і угоди».

Неділя 02, Липень 2017
Залишити повідомлення, заявку, питання
років на українському ринку
Більше ніж
3000
клієнтів довірилися нам
101
гарантія якості
від
3
реєстрація бізнесу
Зв'яжіться з нами Звертаючись до нас, Ви отримаєте якісне обслуговування, швидке вирішення питань і впевненість у завтрашньому дні.
м. Київ,
вул. Пимоненка, 4, оф. 48
тел.: (044) 383 4760
тел.: (067) 440 1244
2017 © Еквітас Компані.
Увага!
Ваше повідомлення відправлено
Повідомлення не відправлене.
Увага!
Повідомлення не відправлене.
Заповніть обов'язкові поля.