Увага!
Thanks for the comment. Check your email and confirm your comment by clicking on a link to it was added.

Печатку скасують

Печатку скасують

Днями Верховною Радою був прийнятий законопроект №4194. Відтепер необов'язково використовувати друк, навіть якщо вона у вас є. А посадові особи, які потребують на документах наявності відбитка печатки, можна буде притягнути до адміністративної відповідальності.

З чого все почалось?

Три роки тому був прийнятий Закон №1206-VII, який спрощує порядок відкриття бізнесу, завдяки якому використання печатки стало виключно справою доброї волі.

Так само в ч. 2 ст. 207 ЦКУ сказано, що обов'язковому скріпленню угод печаткою може використовуватися, в разі якщо сторони підпишуть про це відповідну угоду.

Разом з цим, як це зазвичай буває, ряд законів, актів і постанов зобов'язує підприємця використовувати. У числі таких закони про аграрні розписки, видавничій справі, ринку зерна і ін. В ці та багато інших нормативні акти і змінами, внесеними згідно з законопроектом №4194.

Вимагати печатку - неправомірно!

В оновленій редакціє ГКУ, а саме 58-1 печатка перестала бути обов'язковим реквізитом для будь-яких документів, що подаються будь-яким суб'єктом господарювання.

Органи держ.влади і місцевого самоврядування не можуть відмовити вам у прийнятті документів без відбитка печатки або вимагати нотаріального підтвердження достовірності підпису на документі.

І це стосується будь-яких документів. Наприклад, відсутність печатки на договорі або акті не дає підстав вважати угоду недійсною.

Те ж стосується і копій документів, якщо інше прямо не встановлено законом. Тобто копії вважаються засвідченими належним чином, якщо на них стоїть підпис керівника або уповноваженої ним особи.

Так само внесені зміни в цивільний і господарський процесуальні Кодекси і Кодекс адміністративного судочинства: в них прибрали вимогу про необхідність завіряти печаткою довіреності, що видаються юридичною особою.

ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ПОСАДОВИХ ОСІБ

Але найцікавіші зміни були внесені до Кодексу про адміністративні правопорушення. Тепер він включає нову ст. 166-23, яка називається «Вимагання проставлення відбитка печатки на документі» і в разі відмови посадової особи в прийнятті документів без печатки передбачає накладення штрафу на останнє в розмірі від 850 грн до 1700 грн.

З цього ж Кодексу була виключена вже давно зжила себе ст. 189-2 про порушення правил виготовлення та зберігання печаток і штампів.

З усього вищесказаного бачимо, що вже дуже скоро печатка стане рудиментом діловодства. Очікуємо вступу Закону в силу через три місяці.

Вівторок 21, Березень 2017
Залишити повідомлення, заявку, питання
років на українському ринку
Більше ніж
3000
клієнтів довірилися нам
101
гарантія якості
від
3
реєстрація бізнесу
Зв'яжіться з нами Звертаючись до нас, Ви отримаєте якісне обслуговування, швидке вирішення питань і впевненість у завтрашньому дні.
м. Київ,
вул. Пимоненка, 4, оф. 48
тел.: (044) 383 4760
тел.: (067) 440 1244
2017 © Еквітас Компані.
Увага!
Ваше повідомлення відправлено
Повідомлення не відправлене.
Увага!
Повідомлення не відправлене.
Заповніть обов'язкові поля.