Як відображається в податковому обліку перерахування коштів юридичною особою, якщо такі кошти перераховуються до благодійного фонду в якості благодійної допомоги? Чи встановлено законодавством обмеження щодо розміру благодійних внесків?

   Юридична особа протягом звітного року може добровільно перераховувати суми коштів або вартість товарів, робіт, послуг до неприбуткових організацій із включенням сум таких перерахованих коштів (робіт, послуг) до складу витрат, що враховуються при обчисленні об’єкта оподаткування податком на прибуток. При цьому така сума коштів (робіт, послуг) не може перевищувати розміру 4% від оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.
    Дані положення відображені у ст. 138 Податкового кодексу України, а саме:
    Витрати, що враховуються при обчисленні об'єкта оподаткування, складаються із: інших витрат, визначених згідно з пунктом 138.5, 138.10.6.
    138.5. Інші витрати визнаються витратами того звітного періоду, в якому вони були здійснені згідно з правилами ведення бухгалтерського обліку, з урахуванням наступного: витрати, понесені платником податку, у вигляді благодійних чи інших внесків та/або вартості товарів (робіт, послуг) до неприбуткових організацій, які згідно з нормами цього розділу враховуються для визначення об'єкта оподаткування платника податку, включаються до складу витрат за датою фактичного перерахування таких внесків та/або вартості товарів (робіт, послуг).
    138.10.6. До складу інших витрат включаються - інші витрати звичайної діяльності (крім фінансових витрат), не пов'язані безпосередньо з виробництвом та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, зокрема: суми коштів або вартість товарів, виконаних робіт, наданих послуг, добровільно перераховані (передані) протягом звітного року до неприбуткових організацій в розмірі, що не перевищує чотирьох відсотків оподатковуваного прибутку попереднього звітного року.

років на українському ринку
Більше ніж
3000
клієнтів довірилися нам
101
гарантія якості
від
3
реєстрація бізнесу
Зв'яжіться з нами Звертаючись до нас, Ви отримаєте якісне обслуговування, швидке вирішення питань і впевненість у завтрашньому дні.
м. Київ,
вул. Пимоненка, 4, оф. 48
тел.: (044) 383 4760
тел.: (067) 440 1244
2017 © Еквітас Компані.


Увага!
Ваше повідомлення відправлено
Повідомлення не відправлене.
Увага!
Повідомлення не відправлене.
Заповніть обов'язкові поля.